Kedves Olvasó!
Folytatjuk kampányunkat a katonák iskolába vezénylése ellen, nem állunk le azután sem, hogy az elmúlt héten átadtunk több mint 5 ezer aláírást és 1600 szöveges véleményt a Honvédelmi Minisztériumnak. Mi kell ahhoz, hogy sikerre vigyük ügyünket?
A katonák iskolába vezénylését a legtöbb szülő ellenzi, még az egyébként kormánypárti szülők is. A kormányzati sajtó a témát agyonhallgatta, így a szülők jelentős része még nem is értesült erről az új jogszabályról. Akkor reménykedhetünk sikerben, ha el tudjuk juttatni kiáltványunkat a szülők széles körének, beleértve a kormánypárt potenciális szavazóit is. Úgy tudunk nyomást gyakorolni, ha a kormányban azt érezhetik, hogy akár szavazatokat is veszthetnek emiatt.
A sikerhez közös cselekvésre van szükség. Kérjük, ha még nem tetted, írd alá a kiáltványt és oszd meg ismerőseiddel is! Ha megteheted, kérjük, támogasd kampányunkat rendszeres vagy alkalmi adománnyal is, mert anyagi források szükségesek az üzenetek célbajuttatásához! Sok kicsi sokra megy alapon tudunk sikert elérni; az eddigi kampányt a korábbi adományozók tették lehetővé – hálásan köszönjük! Csak úgy tudunk „kitörni a buborékból” és még több szülőt ügyünk mögé állítani, ha Te is segítesz – lehetőségeidhez mérten – a források előteremtésében.
A több mint 5 ezer csatlakozó és 1600 szöveges vélemény lehetővé tette, hogy felhívjuk a problémára a független sajtó figyelmét. Eddig már több mint 40 sajtómegjelenés foglalkozott a témával, többek között a Népszava, ATV, Index, Hírklikk, RTL, HVG. A sajtómegjelenéseken és a közösségi médiában közzétett bejegyzéseinken keresztül már százezernyi embert el tudtunk érni, de ennél többre van szükség!
Úgy tudjunk felvenni a harcot a milliárdokkal kitömött kormányzati propagandával és a társadalomban tapasztalható apátiával, ha összefogunk, hogy minden szülőben tudatosuljon, hogy az új törvény szerint az 55 év feletti katonákat iskolákba vezényelhetik, akár van ehhez végzettségük, akár nincs, miközben a pedagógusok továbbra sincsenek megbecsülve és drámaian magas a pedagógushiány.
A legtöbben szülőként nem szoktunk hozzá ahhoz, hogy az érdekvédelemre és áldozzunk, de a közoktatásban tapasztalható elkeserítő helyzet szükségessé teszi, hogy szülőként mi is aktívan kiálljunk – ezt helyettünk senki más nem fogja megtenni. Akkor remélhetünk változást, ha valamennyien teszünk érte.
Miklós György
Önkéntes, alapító
Szülői Hang Közösség
|